Wygrana z KSRG!

Niedziela 31 sierpień, godzina 14.00. Miejsce Orlik przy ul Cichej 2 w Bytomiu. To tam rozegraliśmy właśnie swój teoretycznie drugi mecz, natomiast praktycznie było to nasze pierwsze ligowe starcie. Przed rozpoczęciem spotkania, okazało się, że zagramy bez kilku podstawowych graczy natomiast ekipa ratowników zagra bez nominalnego bramkarza. Spowodowało to, że mecz wyglądał zupełnie inaczej niż to sobie zaplanowaliśmy. Ale po kolei.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od wzajemnej obserwacji. Mimo stworzenia kilka dogodnych sytuacji bramka wydawała się być zaczarowana- żaden z naszych graczy nie mógł w nią trafić. Pierwszy cios niespodziewanie zadała ekipa Ratowników wychodząc na prowadzenie silnym strzałem tuż przy słupku bramki Arka Wachlarza. Chwilę później wyrównał Dawid Bielański. Taka sama sytuacja powtórzyła się kilka minut później – KSRG wyszło na prowadzenie 1-2, a chwilę później do remisu doprowadził Paweł Bajon. W końcówce meczu na prowadzenie Betowenów wyprowadził silnym strzałem Maciej Prus (dla którego było to debiutanckie trafienie w B09), a kolejnego gol dołożył Bartek Lindmajer.

Pomimo prowadzenia, nasza gra nie wyglądała rewelacyjnie. Zdarzały nam się niedokładne podania, babole, podwójne krycia. Mimo to potrafiliśmy stworzyć klarowne sytuacje, ale możliwe, że brak podstawowego bramkarza w ekipie ratowników, zadziałał na nas zbyt rozluźniająco i spowodował wysoki brak skuteczności.

Do przerwy B09 – KSRG 4:2

Drugą połowę rozpoczęliśmy w składzie wyjściowym pierwszej połowy. Cofnęliśmy się do tyłu, i czekaliśmy na błędy rywali w ataku, żeby wyjść z kontrą. Niestety to my popełnialiśmy błędy i ekipa KSRG doprowadziła do remisu 4:4. Zrobiła się nerwówka, staliśmy bezradni i nie potrafiliśmy porządnie rozegrać akcji. Większość piłek lądowała poza orlikiem. Przetrwaliśmy moment dekoncentracji i wzięliśmy się garść, żeby wygrać to spotkanie. Zaplanowane kontry przyniosły rezultat w połączeniu z poprawą jakości w obronie. Efektem było zdobycie 3 bramek (Bajon 1, Lindmajer 2). Na szczególne uznanie zasługuje ostatnia bramka Bartka- zdobył ja mocnym strzałem po odbiciu od poprzeczki- będzie można ją już wkrótce zobaczyć na relacji video z tego spotkania. Nie oddaliśmy prowadzenia, aż do końca spotkania i tym samym to my zdobywamy 3pkt.

Wynik końcowy B09 – KSRG 7:5

Bramki:

Bartosz Lindmajer (3)
Paweł Bajon (2)
Dawid Bielański (1)
Maciej Prus (1)

Skład:

Wachlarz - Prus, Sierociński, Różkowski - Lindmajer - Kowalski
Jedynak, Łuczyński A., Bielański oraz Bajon Paweł.

Warto pochwalić ekipę Ratowników, ponieważ rozegrali inne spotkanie przez naszym meczem, bronił zawodnik z pola i mieli tylko 1 zawodnika na zmianę. A mimo to, opór z ich strony był duży przez całe spotkanie.