Sprawdzian na "szóstkę"

W tym sezonie aktywność drużyn z pierwszej Bytomskiej ligi Nike PlayArena nie zadowala i mogłoby się wydawać, że trwa jeszcze okres urlopowy/wakacyjny. Administratorzy ligi w pocie czoła harują dzień i noc, żeby rozwiązać ten problem – ale póki co wydaje się, że prędzej wymyślą perpetum mobile.

W sobotę miną trzy tygodnie od naszego ostatniego meczu. Meczu przeciwko Walhalli Bytom, który wygraliśmy 8:4. Przez cały ten okres nie udało nam się doprowadzić do skutku, żadnego ligowego meczu. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie to miało większego wpływu na to co czeka nas w najbliższy weekend.

Otóż, 26 września o godz 14.00 podejmiemy na Rozbarskim Orliku, drużynę BKS Pogoń, by następnie 26 godziń później (27 wrzesień, godz 16.00) na Orliku w Łagiewnikach zagrać z drużyną THC. A teraz coś więcej o naszych przeciwnikach:

BKS Pogoń - nie zalicza udanego startu. Do tej pory rozgrywa dwa mecze z Trawczynczyn Team i oba przegrywa. Warto dodać, że TT fenomenalnie rozpoczął sezon i w siedmiu rozegranych spotkaniach, wyszedł zwycięsko ze wszystkich. Dlatego, też ciężko powiedzieć coś więcej odnośnie formy Pogoni, opierając się tylko na przegranych z rewelacją sezonu, a na pewno jesieni.

THC – każdy kapitan drużyny z pierwszej ligi wie, że THC jest silną i groźną ekipą i, że pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć. Nawet pomimo, tego, że na dzień dzisiejszy z 5 meczów wyszli zwycięsko tylko raz, z podziałem punktów również raz, a bez punktów, aż trzy. Dzielnie walczyli z FC Rozbark (mistrzem Bytomia) jak również z Bravią, która póki co jest liderem.

Także, czeka nas może nie ciężki, ale na pewno wymagający weekend. Oczywiście nie wyobrażamy sobie innej możliwości i liczymy że 6 punktów wpadnie na nasze konto. 3majcie kciuki, a chętnych zapraszamy na trybuny!